neděle 16. září 2012

Bylinkové máslo: recept
No, tak vidíte. Tak jako každý rok, i letos tady melancholicky upozorňuju na poslední grilovačku a s ní i na konec léta. Dneska ale zkusím být optimistická a představím vám recept, který se dá využít nejen při grilovačce, ale kdykoli si budete doma dělat steak, či jiné grilované maso. Je to vlastní bylinkové máslo. Velká paráda.


A jestli vám můžu něco poradit, na poslední letošní grilovačku v rámci babího léta si určitě objednejte maso z vinohradského řeznictví Pavlis. Pan Pavlis vám namíchá různá masa na grilování tak, abyste je zvládli chutně připravit i vy. Vyplatí se i jen tak se u Pavlise stavit a vybrat si impulzivně podle toho, co se zrovna nabízí. Dost často mívá jehněčí, telecí a dokonce i hluboce zmražené Osso buco, na které si brousím zuby!

Různé druhy steaků od řezníka Pavlise a "mašlovačka" z rozmarýnu


Co budete na bylinkové máslo potřebovat:

·      Bylinky – pažitku, bazalku, rozmarýn, kopr, petrželka – či cokoli, co máte doma čerstvého, či mraženého
·      2 špetky mořské soli
·      Kvalitní bio máslo - celé
·      Jeden stroužek česneku
·      Potravinářská folieBylinky nasekejte na velmi jemno a česnek prolisujte. Máslo nechte v rendlíku, nebo na slunci mírně změknout. V míse ho pak prošlehejte se solí, česnekem a bylinkami.
Lžící směs přendejte na potravinářskou folii a zarolujte do kulata. Můžete přepásat lepenkou, aby se vprostřed rolička nelámala. Dokulata proto. abyste z něj pak mohli krájet krásná úhledná kolečka. Nechte v mrazáku zcela ztuhnout. Půl hodiny před podáváním pak z lednice vyndejte, aby máslo stihlo trochu povolit a šlo krájet. Na každém mase pak po vyndání z grilu nechte rozehřát jedno kolečko. Nebo i víc…


Petříkova citronáda a víno nesmí při grilovačce chybět.

1 komentář:

 1. Dobrý den,

  Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 85 000 posbíraných receptů. Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

  Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

  V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

  S pozdravem,
  info@vyhledejrecepty.cz

  OdpovědětVymazat